47. kolo Slovnaft extraligy mužov

27.01.2008 Celý región

MsHK Žilina - HK AquaCity Poprad 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Góly: 30. Krajči (Kontšek, D. Kusovský), 34. D. Kusovský (Krajči), 54. D. Kusovský (Kontšek) - 8. Halaj (Martin Slovák, Jabrocký), 26. Martin Slovák (Jabrocký, Halaj), 32. Lapšanský (Martin Segľa, Marcel Haščák), 49. Martin Slovák (Halaj, Jabrocký), 52. Jabrocký (Halaj)
Vylúčení: 10:12 na 2 min, navyše: Kučný na 10 min za nešport. správanie, D. Kusovský (obaja Žilina) na 10 min za napadnutie zozadu - Vrbata a Jabrocký (obaja Poprad) na 10 min za nešport. správanie
presilovky: 3:2
rozhodovali: P. Grečko, Pavlovič - J. Tvrdoň, Galamboš
1568 divákov

Prvý zákrok síce musel po Sivákovej strele predviesť hosťujúci Šimonovič, ale gólovo sa ako prvý presadili Popradčania. Halaj v 8. min prihrávala spoza bránky a na prekvapenie puk skončil v žilinskej bránke. O necelú minútu neskôr mohol vyrovnať domáci kapitán Kontšek, ale jeho dorážku Šimonovič vyrazil. V 17. min po rýchlej Krotákovej akcii a šikovnej strele zazvonila žŕdka žilinskej bránky. V závere prvej tretiny sa nepresadil sám pred Šimonovičom Krajčí. V úvode druhej tretiny sa dostal Baláž až pred Šimonoviča, ale v páde ho nedokázal prekonať. Naopak gólovo sa presadili opäť hostia, keď v 26. min Slovák prekonal Ševelu. V 30. min v presilovej hre domáci znížili po teči Krajčího. Hostia však dokázali rýchlo odpovedať na kontaktný gól Žiliny, keď po hrubej chybe obrancu Chromého premenil samostatný nájazd Lapšanský. O dve minúty neskôr domáci opäť využili presilovú hru a Kusovský tvrdou strelou od modrej čiary znížil na 2:3.
V úvode tretej časti zápasu sa predviedol hosťujúci brankár Šimonovič po nebezpečnej strele Krajčího. Na druhej strane sa mohol do streleckej listiny mohol zapísať do streleckej listiny popradský Bambúch, ale nedokázal usmerniť puk do prázdnej žilinskej bránky. V 49. min sa však hostia radovali zo štrvtého gólu, keď Slovák z ľavej strany prestrelil Ševelu. O tri minúty neskôr zvýšil Poprad už na rozdiel troch gólov, keď sa do streleckej listiny zapísal Jabrocký. V 54. min hrali domáci presilovú hru 5:3 a obranca Kusovský si zopakoval gólový moment z druhej tretiny a prudkou strelou od modrej čiary prestrelil Šimonoviča. V závere sa domáci odhodlali k hre bez brankára, ale počas nej hostia dvakrát nastrelili žŕdku opustenej žilinskej bránky.

Róbert Rehák, asistent trénera Žiliny: "V prvej tretine sme hrali ustráchane a hráči neplnili to, na čom sme sa dohodli. Po inkasovanom góle sme v druhej časti dokázali streliť ešte kontaktný gól, ale po zbytočných vylúčeniach sme inkasovali a náskok súpera sme už nedokázali stiahnuť. Chlapcom však musím poďakovať za bojovnosť až do konca zápasu. "
Jozef Skokan, asistent trénera Popradu: "Prvá tretina bola takticky vedená z oboch strán a hokej sa začal hrať až v druhej tretine. Dnešnému zápasu uškodilo časté vylučovanie a zbytočné fauly na oboch stranách. "

HC Slovan Bratislava - SkiPark MHK Kežmarok 4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 20. Kuľha (Pištek, Hujsa), 36. Kuľha (Hujsa, Hruška), 43. Kropáč (Pavlas, Kuľha), 65. Kuľha (Pavlas, Lažo) - 12. Ihnačák (Segľa, Palovčík), 37. Fedor (Škovíra, Pavličko), 59. Fedor (Škovíra, Hrubý)
Vylúčení: 6:11 na 2 min
presilovky: 2:0
rozhodovali: Krist - M. Novák, M. Junek
4865 divákov

Slovan opäť bez kaptiána Dömeho začal vlažne. Hostia, ktorým sa ešte stále črtá šanca na účasť v play off, už od 16. sekundy hrali presilovku. Aj keď ju nevyužili, boli to oni, ktorí v úvodných minútach častejšie zamestnávali domáceho brankára. Hovi v 9. minúte zmaril šancu Ihnačákovi, ale ten istý hráč už o tri minúty predsa len otvoril skóre. Až potom sa líder extraligy čiastočne prebudil a v závere tretiny Uram svoju šancu ešte nevyužil, ale Kuľha 42 sekúnd pred koncom vyrovnal. V prostrednej časti domáci o niečo zvýšili obrátky, ale cez zhustenú obranu súpera sa ťažko presadzovali. Väčšinu ich striel hosťujúci hráči zblokovali a čo prešlo, likvidoval pozorný Klempa. Až štyri minúty pred sirénou vyšla slovanistom kolmá akcia, na konci ktorej Kuľha svojím druhým gólom dostal majstra do vedenia. Lenže to domácim vydržalo len 28 sekúnd, pretože Fedor sám pred Hovim nezaváhal. V záverečnej tretine Pavlas v presilovke dostal Slovan druhý raz do vedenia. Ani to však domáci neudržali a 76 sekúnd pred koncom Fedor pri hre bez brankára vyrovnal, keď domáci hrali bez vylúčeného Srdínka. V predĺžení tri sekundy pred koncom rozhodol Kuľha.

Zdeno Cíger, tréner Slovana: "Som rád, že sa nám podarilo zvíťaziť. Ten náš prejav nebol dobrý, v poslednom čase nám to nejde herne. Sme v akomsi kŕči. "
Miroslav Ihnačák, tréner Kežmarku: "Bolo to vyrovnané stretnutie so šancami na oboch stranách. Šťastie sa nakoniec priklonilo ku kvalite. "
(TASR)

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: R. Hartmann (Pašek, T. Višňovský). 29. J. Mikúš (Zálešák, M. Ivičič)
Vylúčení: 7:14 na 2 min, navyše: R. Školiak na 10 min za nešp. správanie - Čacho na 10 min za napadnutie zozadu, Pardavý na 10 min za nešp. správanie, S. Saliji na 10 min za nešp. správanie, A. Kollár na 10 min za napadnutie krku a hlavy
rozhodovali: P. Jonák, R. Lauff - M. Orolín, T. Orolín
3300 divákov

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 14. Lelkeš (M. Grman, Kuric), 26. Mach (M. Grman, Bulík), 34. Róbert Huna (Richard Huna)
Vylúčení: 8:9 na 2 min
rozhodovali: D. Konc - Mášik, Mihajlo
680 divákov

MHC Martin - HK VSR SR 7:1 (1:0, 1:0, 5:1)
Góly: 16. Ďatelinka (Kolba), 33. Koložváry (Dzerins, Markovič), 43. Havel (Říha, Koložváry), 45. Říha (Havel), 51. Říha (havel, Koložváry), 51. Dzerins (Macho, Markovič), 52. Macho (Dzerins) - 48. Ďuriš (Suja, Jurík)
Vylúčení: 4:3 na 2 min
rozhodovali: J. Konc - M. Grečko, M. Korba
3100 divákov

HK Ardo Nitra - HC Košice 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Góly: 43. Slovák, 60. Slovák (Vozdecký) - 18. Špelda (Gron, Šimurda), 25. Huna (Kmiť, Lipovský), 26. Pleva (Gron), 47. Šimurda (Gron, Špelda)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: M. Chrenko na 10 min za napadnutie hlavy a krku, Suur (obaja Nitra) na 10 min za nešport. správanie
rozhodovali: Kubuš - M. Valach, Gašparík